Aký hosting je pokrvným bratom s CMS WordPress?

Najpopulárnejším redakčným systémom pre webstránky je dnes jednoznačne WordPress. Ide o veľmi obľúbený a jednoduchý softvér, pričom „počítačovo“ zdatnejší s ním absolútne nemajú problém. Je však veľmi dôležité odhadnúť technické nároky webu, ktoré by vás mali zaujímať, ak si vyberáte wordpress hosting.

Web v malíčku.

Vytvoriť si vlastný web je dnes naozaj hračka. Nesvedčí o tom len možnosť vyklikať si stránku pomocou rôznych platforiem, akou je napr. Exoweb, ale aj CMS (Content Management System) WordPress. Vďaka nemu máte k dispozícii tisíce modulov a tém na jednoduchú tvorbu, či správu obsahu. V takomto prípade je však pri výbere hostingu potrebné doinštalovať samotný WordPress, čo je menej komfortné ako mať balík Exoweb, ale na druhej strane, zaberie to len pár minút.

Vedeli ste, že: V našom Control paneli si dokážete nainštalovať Wordpres pár klikmi?

WordPress má podiel 60% na poli CMS, čo znamená, že ho používa viac ako 17 miliónov webov!* Aj keď je WordPress tak populárny, keďže skladanie webu je od začiatku veľmi kreatívne a zábavné, treba myslieť na pár dôležitých parametrov, ktoré sú dôležité pre wordpress hosting.

Prečo je hosting dôležitý?

Typ stránky, ktorú budete tvoriť, je pri výbere hostingu veľmi dôležitý, ak nie najdôležitejší. Vysvetlíme prečo. Niekomu stačí jednoduchá prezentačná stránka s 3 – 4 podstránkami, iným sa zas prostý firemný web máli. Okrem toho je možné skonštruovať si aj celý obchod, teda e-shop, alebo katalógový portál, ktoré už ale vyžadujú omnoho viac miesta na disku, väčšie bezpečie, či mohutnejší bandwidth. Práve hostingová spoločnosť je tu na to, aby vám ponúkla čo možno najtrefnejšiu paletu služieb.

Rozhodujú stotiny.

Ostaňme ešte chvíľku pri fyzickom mieste na disku a celkovej veľkosti RAM. Tieto dva parametre sú totiž alfou a omegou vášho e-shopu. Ak, samozrejme, váš biznis ponúka na predaj dokopy 5 produktov, považujte tento odsek za bezpredmetný. Keď má byť ale tých položiek na stránke rádovo niekoľko desiatok, alebo stoviek, treba pre nich vyčleniť dostatočne veľkú primárnu kapacitu, inak… Inak sa s návštevnosťou potencionálnych klientov, a teda s ich záujmom o vaše produkty čím skôr rozlúčte. Každý produkt bude prehliadač totiž veľmi dlho načítavať, resp. zobrazovať. Pri tomto snáď nemusíme pripomínať, koľko sekúnd je užívateľ po rozkliknutí webu ochotný čakať, kým sa daná podstránka načíta. A keďže vieme byť škodoradostní, predsa to len prezradíme. Sú to v priemere len 4 sekundy!

Ups, ja neviem čo je bandwidth.

Nevadí! My to vysvetlíme. Slovo je na prvý pohľad možno komplikovanejšie, jeho charakteristika vôbec. V počítačových sieťach sa šírka pásma používa ako synonymum pre rýchlosť prenosu dát, teda množstvo údajov, ktoré je možné v danom časovom okamihu prenášať z jedného miesta na druhé. Šírka pásma siete sa obyčajne vyjadruje v bitoch za sekundu. Moderné siete majú rýchlosti namerané v miliónoch bitov za sekundu (megabity za sekundu alebo Mb/s) alebo miliardy bitov za sekundu (gigabity za sekundu alebo Gb/ps). To všetko zastrešuje práve bandwidth, ktorý úzko súvisí s tým, aký veľký by mal byť váš biznis a pochopiteľne aj s tým, aký hosting vám poslúži najlepšie.

Kontaktujte tých správnych

Bezpečnosť, zálohy, dostupnosť a podpora. Ďalšie štyri, nemenej dôležité faktory, ktoré treba rešpektovať a nikdy nebrať na ľahkú váhu. Útoky a hrozby škodlivého softvéru môžu totiž spôsobiť kolaps webu, pričom od katastrofy vás môže zachrániť práve dostatočne zálohovaný obsah. Všetky spomenuté zásady platia, či už WordPress využívate len na písanie blogu o svojich cestovateľských dobrodružstvách, alebo predávate drahé diamantové breitlingy, pričom so svojím biznisom túžite dobiť svet.

Jasné, keď už vaše podnikanie máte pomocou WordPressu naplno rezbehnuté a treba vám len predĺžiť kontrakt hostingu, dohliadnite na to, aby vám majiteľ vašich dát a obsahu zaručil dostatočný komfort. Ak sa ale do budovania značky ešte len chystáte, no nemáte čas na zdĺhavé piplačky, skúste si vyklikať vlastný web bez jediného riadku kódu za pár minút. Ešte dnes tak pomocou e-shopu môžete predať svoj vôbec prvý produkt, pričom obsah viete poľahky editovať cez mobil.

*Celkový podiel WordPressu na internete je 28%.