Ako si vybrať ten správny balíček pre webhosting?

Hostingové spoločnosti ponúkajú vždy niekoľko balíčkov pre webhosting, aby si každý vybral ten, ktorý bude čo najlepšie zodpovedať požiadavkám klienta. Na strane hostingových spoločností sú pri zostavovaní webhosting balíčkov dva základné prístupy.

Prvý sa snaží tlačiť na čo najnižšiu cenu, pričom si následne zákazník dopláca za služby navyše. Pri tomto prístupe zákazník naozaj dostane hosting za výbornú cenu, ale často krát preplatí na doplnkových službách. Napadá mi jeden príklad, keď máte možnosť zriadiť si na stránke bezplatný SSL certifikát, ale na to, aby bol bezplatný si potrebujete zaplatiť službu, ktorá Vám to umožní. Tu sa ráta s tým, že ak ste si už u nich zriadili hosting, tak sa Vám už nebude chcieť meniť hostingovú spoločnosť a za službu „navyše“ zaplatíte.

Druhý prístup sa zákazníkovi na prvý pohľad nemusí zdať výhodný, ale často krát dokáže ušetriť značné finančné prostriedky. Už v základnom balíčku tak zákazník dostane všetko, čo by mohol potrebovať a nevyžaduje si kúpu ďalších rozšírení.

Tieto dva základné prístupy sú samozrejme kombinované a tak ťažko nájsť jeden, alebo druhý prístup vo svojej čistej podobe. U nás sa v čo najväčšej miere snažíme o uplatňovanie druhého prístupu, to znamená, že ak si zvolíte vhodný balíček, tak už málokedy potrebujete dokupovať službu navyše.

Ako si teda vybrať vhodný balíček pre webhosting?

Ponúkame tri základné hostingové balíčky, dva určené pre tých, ktorí chcú len email, pre náročnejších zákazníkov máme k dispozícii virtuálne servery a dedikované servery. V neposlednom rade si u nás môžete zakúpiť systém EXOWEB, ktorý Vám umožní vytvoriť si stránku svojpomocne bez potreby programovania.

1. Stránku si naprogramujem, alebo dám spraviť.

PUZZLE X – Základný webhosting balík, ktorý môžete mať už za 99 centov na mesiac. Pri využití zľavy na prvý rok dokonca ešte o 30% lacnejšie. Tento balík ponúka možnosť zakúpenia priestoru podľa individuálnej potreby od 1GB do 20GB a tak zbytočne nepreplácať za priestor, ktorý by ste nevyužili. PUZZLE X je určený na prevádzku jednej webstránky, ale ak si kúpite viac domén (napríklad .EU a .CZ), môžete ich presmerovať priamo na Vašu kmeňovú webstránku (napríklad mojawebprezentacia.sk). Tento balíček je u nás najpredávanejší aj vďaka tomu, že poskytuje výborný pomer cena a výkon.

BIZNIS X – Je ideálny balíček pre firemnú webstránku. Na rozdiel od PUZZLE X, sú stránky hostované na serveroch s vyšším výkonom, takže sa stránky načítavajú rýchlejšie. Pri obyčajnej stránke nižší výkon nevadí, ale ak chcete prevádzkovať eshop, BIZNIS WEB je pre Vás tá správna voľba.

MULTI X – Toto je balíček, ktorý si u nás objednávajú hlavne webdesigneri, ktorý chcú mať niekoľko webov pod jednou strechou. Umožňuje hostovať v podstate neobmedzené množstvo stránok. Štandardne si balík MULTI X môžete objednať spriestorom 20-100GB. Minimálny priestor je 1GB pre jednu webstránku a doménu, takže ak chcete hostovať viac stránok ako 100, tak si musíte priplatiť za priestor navyše. Pri takom množstve webstránok sa však už viac oplatí virtuálny server.

2. Potrebujem len emaily.

EMAIL START – Ak nepotrebujete webstránku, ale chcete mať profesionálne vyzerajúcu emailovú adresu, tak toto je balíček presne pre Vás. Tento balíček si u nás objednávajú hlavne malí živnostníci, keďže k emailovej schránke si môžu vytvoriť jednoduchú webvizitku, kde sú uvedené základné informácie o firme.

EMAIL OPTIMUM – Na rozdiel od EMAIL START si tu môžete vytvoriť až 250 rôznych emailových adries (všetko samozrejme v rámci Vašej domény). Túto variantu používajú firmy, ktoré potrebujú segmentovať emaily zamestnancov, ale populárny je aj ako rodinný mail. Ak si zakúpite doménu, ktorá bude v tvare napríklad vasepriezvisko.sk, budete spravovať rodinné emailové adresy, ktorých sa už nebude chcieť vzdať ani dedko, ani syn.

3. Som náročný.

Virtuálny server – Ak potrebujete hostovať stránku, ktorá je náročnejšia na výkon, často krát je to napríklad začínajúci portál, stredne veľký eshop, alebo stránka väčšej firmy.

Dedikovaný server – Špecifické a na mieru vytvorené riešenie pre náročné projekty. Môžete si zvoliť vlastnú konfiguráciu servera, alebo jednoducho siahnuť po našich referenčných zostavách.

4. Stránku si chcem spraviť a upravovať sám, hoci neviem programovať.

Vytvoriť si vlastnú webstránku zvládnete aj sami, hoci neviete programovať. Ako? Pomocou online systému na tvorbu webstránok EXOWEB.*

1 WEB – Ak potrebujete len jednostránkovú prezentáciu so základnými informáciami o firme. Tento balíček je dokonca k doméne zadarmo. Balíček je však bez mailu a dokáže hostovať len jednoduchú jednostránkovú prezentáciu s maximálnou veľkosťou priestoru 100MB.

START WEB – Umožňuje už vytvorenie webstránky, ktorá bude môcť mať 10 podstránok a disponuje priestorom 1GB. Email má osobitný priestor ďalších 500MB.

BIZNIS WEB – Ak potrebujete viac priestoru pre webstránku, alebo chcete predávať niekoľko produktov vo svojom eshope, zvolíte si práve tento balíček. Ten obsahuje rozhranie pre elektronický obchod, ktorý si dokážete vytvoriť sami bez potreby programovania. Priestor pre stránku je 2GB a to isté platí aj pre maily (tých si môžete vytvoriť koľko chcete).

MAX WEB – Neobmedzený priestor pre webstránku a na emaily až 5GB. Eshop zvládne neobmedzené množstvo produktov. Tento balíček si vyberiete, ak chcete prevádzkovať sami svoj vlastný eshop.

*Viac o EXOWEBe sa môžete dočítať v našom blogu, alebo priamo na našej stránke.

Ak potrebujete poradiť, alebo Vám chýba niektorá informácia, neváhajte a kontaktujte našich expertov na zákazníckej podpore, ktorí Vám ochotne poradia.

Majte ešte krásny deň a buďte online s nami 🙂

V EXO hostingu má na starosti marketing, povedané laicky - má heslá ku všetkým sociálnym sieťam. Dieťa prvej počítačovej generácie a mimo práce hudobník.