EXOWEB – webstránka rýchlo a bez programovania

Keď som prišiel do EXO HOSTINGu, tak som vedel, že vo firme sa budú musieť udiať niektoré zmeny. Človek z vonku si skôr všimne niektoré veci, ktoré insider často prehliadne. Najlepšie na tom celom je to, že bolo na čom stavať. Výborné technické zázemie, skvelý kolektív plný šikovných ľudí a povesť spoľahlivej firmy uľahčuje prácu a ja som mohol popustiť uzdu fantázii. Najprv sme teda optimalizovali objednávku, následne sme prišli s novými hostingovými balíčkami, ktoré neskromne (ale pravdivo) považujem za najlepšie nie len na našom trhu.

Ďalšia úloha bola megalomanská, stála nás veľa času, ale stála za to. Nová webstránka je moderná, prehľadná, dovolím si povedať, že nadčasová a tým, že sme si ju robili vo vlastnej réžii, je aj ľahko upravovateľná. Popri tom, sme začali pracovať s britskou firmou Basekit na online systéme na tvorbu vlastných stránok a teraz je ten čas predstaviť vám ho. Nazvali sme ho EXOWEB.

Náš svet sa neustále mení a svet internetu možno ešte rýchlejšie.

Kým pred pár rokmi človek musel osloviť profesionálov, dnes je situácia trochu iná. Všetci máme počítače, ktoré viac-menej ovládame, mobilné telefóny sa zmenili na smartfóny a rýchlosť doby si žiada, aby od nápadu, až po jeho zrealizovanie prešlo čím menej času. Preto bolo treba prísť s produktom, ktorý by nebol len pre nerdov, ale aj pre obyčajných ľudí, ktorí nemajú čas študovať HTML, PHP, MySQL, … babrať sa s kódom. Samozrejme, je tu možnosť použiť populárne CMS systémy ako je WordPress, či Joomla, ale aj tie si pýtajú akú takú znalosť tvorby webstránok.

Ako vyzerá jednoduchá a rýchla cesta k vlastnej webstránke?

Vyberiem si ten správny webhostingový balíček, zaregistrujem doménu na stránke www.exohosting.sk/webstranka a môžem sa pustiť do vytvárania vzhľadu a pridávania obsahu. Celá práca s webstránkou je intuitívna, zvládne ju aj človek, ktorý nemá absolútne žiadne programátorské znalosti. Obrovskou výhodou je aj to, že stránku si dokážem vytvoriť a meniť ako na počítači, tak aj na tablete, či smartfóne. Viem tak rýchlo reagovať na meniaci sa trh, zmenu skladových zásob, alebo pridať nové informácie o sebe, firme, či produkte.

Pridanie modulu gif
Pridanie modulu v prostredí EXOWEB (kliknite pre ukážku)


Vybrať si správny balíček EXOWEB, ktorý zodpovedá osobným požiadavkám je dôležité.

Ak potrebujem len jednostránkovú prezentáciu, kde napíšem základné informácie o firme, tak mi stačí balík 1 WEB. Ten je dokonca k doméne zadarmo. Samozrejme tu si treba povedať, že k takému balíčku nedostanem email, ale na vyskúšanie prostredia, alebo pre jednoduchú jednostránkovú prezentáciu 100MB priestoru na serveri stačí.

Pre ozajstnú prezentáciu firmy, kapely, či seba samého si zvolím balíček START WEB. Umožní mi vytvoriť 10 stránok, disponuje priestorom 1GB na serveri, mám k nemu email s osobitným priestorom 500MB. Navyše, novú doménu .SK, .COM, alebo .EU dostanem na prvý rok zadarmo*.

Ak potrebujem viac priestoru pre webstránku, alebo chcem predávať niekoľko produktov vo svojom eshope, tak si zvolím tretí balík BIZNIS WEB. Ten obsahuje intuitívne rozhranie, pre elektronický obchod. Priestor pre stránku mám 2GB a to isté platí aj pre maily, ktorých môžem vytvárať koľko chcem. Nová doména .SK, .COM, alebo .EU je v tomto balíčku tak isto na prvý rok zadarmo*.

Najvyšší balík je MAX WEB. V ňom mám neobmedzený priestor pre svoju webstránku a na emaily mi bohato stačí 5GB priestoru. K dispozícii mám tak isto novú doménu .SK, .COM, alebo .EU na prvý rok zadarmo*. Na stránku môžem pridávať neobmedzené množstvo produktov do svojho eshopu. Poteší ma, že mám k dispozícii 5 obrázkov z databanky zadarmo a blog, kde informujem o svojich aktivitách a produktoch je súčasťou balíčku tak isto, ako aj vo všetkých ostatných balíčkoch. Blog je oveľa dôležitejší, ako si väčšina ľudí myslí.

Prácna komunikácia s Vašim adminom webstránky sa vďaka EXOWEB stane minulosťou. Vaša stránka bude Vaše dielo. Všetko budete mať pod kontrolou a to za zlomok ceny, ktorú by ste museli zaplatiť, ak by ste si dali vyrobiť stránku špecializovanej firme. Otvorte sa svetu, prezentujte sa, predávajte a užívajte si voľnosť, ktorú Vám poskytuje EXOWEB.

Pozrieť prezentačné video na Youtube

Ako si objednať doménu a EXOWEB sa dozviete v našom návode tu: blog.exohosting.sk/2017/01/ako-jozef-k-domene-a-webstranke-prisiel/

* akcia platná od 19.10.2016 do odvolania

V EXO hostingu má na starosti marketing, povedané laicky - má heslá ku všetkým sociálnym sieťam. Dieťa prvej počítačovej generácie a mimo práce hudobník.