Antispamová ochrana emailov od ESETu

eset exo
eset exo

Boj proti spamom je neúprosný a nikdy nekončiaci, preto sme posilnili ochranu serverov o antispamovú ochranu od slovenskej firmy ESET.
Denne sa z našich serverov pošle od 40 do 100 tisíc mailov a prijmeme od 250 až 400 tisíc mailov.

Počet emailov v utorok
Obr. 1 – Z celkových prijatých 339522 mailov v utorok, bolo 208311 vyhodnotených ako vyhovujúcich a 131211 ako nevhodných.

Antispam kontrola prebieha na niekoľkých úrovniach.

1. Kontrola prebieha prostredníctvom blacklistov (svetové databázy ip adries serverov, ktoré rozosielajú spam). V tomto kroku kontroly využívame: relays.ordb.org, list.dsbl.org, cbl.abuseat.org. Zároveň s touto kontrolou sa robí kontrola na obsah mailu a najčastejšie znaky spamu prostredníctvom programu SpamAssassin.
2. Kontrola IP adresy v blackliste bl.spamcop.net. Je to prísnejšia databáza spamujúcich ip adries.
3. Ak si vo vašom Control paneli zapnete Greylisting – prvý krát zablokuje prijatie emailu od daného odosielateľa. Ak však server odosielateľa odošle email opätovne, email bude doručený.
4. O ďalšiu kontrolu sa stará antispam od ESETu.

Ak si chcete pozrieť, prípadne upraviť Vaše nastavenia pre antispam, môžete tak urobiť vo vašom Control paneli: WEBHOSTING -> Spam fltre

Vlado
V EXO hostingu má na starosti marketing, povedané laicky - má heslá ku všetkým sociálnym sieťam. Dieťa prvej počítačovej generácie a mimo práce hudobník.
ZDIEĽAŤ

2 KOMENTÁRE

  1. Nastavenia vlastných čiernych listín fungujú iba na konkrétnom e-mailovom klientovi. Napr. ak mám nastavené spamovacie obchody na IMP4 (e-mail klient exohosting), ostatní klienti mi takéto spamy neblokujú. Rovnako, ak pristupujem k e-mailom cez telefón.

    Možno som trochu od veci, no privítal by som možnosť čistenia e-mailov pravidelne, napríklad nastavením cez cron, kde by som napríklad mohol spustiť kontrolu spamov nastavenú na mojom konkrétnom klientovi (čierna listina).

    Inak, ďakujem. S antispamom u vás som spokojný.

  2. Neskoro ale snad to pomoze. Uz niekolko rokov ponukame sieve filtre, tie funguju tak ze pri dorucovani mailu sa vykonaju nastavene pravidla ( zablokovanie, vymazanie,presun mailu do zvoleneho priecinka apod…). Cize postu mate zotriedenu a precistenu v akomkolvek zariadeni z ktoreho sa pripojite. Jednoduche nastavenie fitrov najdete v roundcube (Osobne nastavenia/filtre – nezabudnite dat aktivovat sadu filtrov). Ak chcete chcete vytvorit nieco sofistikovanejsie mozete pouzit protokol Managesieve (napr do thunderbirdu existuje add-on Sieve)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here