Správny čas pre doménu .EU?

Nie je na čo čakať
Jedným zo znakov dnešnej informačnej doby je aj všadeprítomnosť web a e-mailových adries. Niektoré sú dlhé, niektoré ťažko zapamätateľné a niektoré sú vtipné a chytľavé. Bolo by chybou myslieť si, že ak nenájdem to správne doménové meno s našou národnou koncovkou, tak som odkázaný na pomlčky, či rôzne „slovné hračky“. Na trhu je dnes veľa národných domén, ale aj nových generických. Niekde medzi nimi sa nachádza doména .EU a tú môžete u nás mať na jeden rok teraz za akciovú cenu 1,99€ (bez DPH).

Čím je doména .EU od .SK iná?

Doménu .EU si môže verejnosť registrovať od roku 2006 a oproti .SK doméne má jednu obrovskú výhodu – umožňuje zaregistrovať doménové meno aj s diakritikou. K doméne .EU poskytujeme navyše DNSSEC, ktoré zabezpečuje že informácie získané cez DNS boli poskytnuté správnym zdrojom, sú úplné a ich integrita nebola počas spojenia narušená (http://blog.exohosting.sk/2015/04/dnssec/).

Pre koho je určená?

Doménu .EU si môžu registrovať len jednotlivci, organizácie a firmy žijúce a pôsobiace na území európskej únie (tiež Lichtenštajnska, Nórska a Islandu). Výhodou pre podnikateľov je to, že si nemusia držať niekoľko domén v rôznych národných mutáciách, ale stačí im len táto jedna. Pre nás, obyčajných smrteľníkov, je zaujímavé to, že slovenských .EU domén je zatiaľ v porovnaní so susednými štátmi málo a tak máte celkom slušnú šancu, že tú Vašu s írečitým slovenským názvom, či menom, ešte nemá nikto zaregistrovanú.

Súťaž stránok s európskou koncovkou

Každý rok organizuje EURID súťaž, kde sa môžu prihlásiť všetky web stránky s koncovkou .EU. Ak je práve tá vaša niečím výnimočná, neváhajte a prihláste ju. Hlavná výhra je 5000 eurový kredit na Adwords kampaň. Viac informácií sa dozviete tu: webawards.eurid.eu

Uplatnenie akciovej ceny

Aby ste si uplatnili akciovú cenu, nezabudnite do objednávky uviesť kód 15AUY0NZZ6. Akcia platí len do 12.7.2015.
Objednať doménu: www.exohosting.sk/domeny

Doplnenie 01.02.2017 – Aktuálne akcie na domény a hostingy nájdete vždy na adrese www.exohosting.sk/akcie

Doména .eu

V EXO hostingu má na starosti marketing, povedané laicky - má heslá ku všetkým sociálnym sieťam. Dieťa prvej počítačovej generácie a mimo práce hudobník.