Laik v systéme: 2. Lebo môj názor chcú vedieť všetci!

V minulom článku som sa pokúsil niečo predať, teraz sa pokúsim svojimi názormi ovládnuť svet – cez WordPress.

Začínam klasickým postupom:
1. hosting + doména
2. prihlásenie do CP
3. autoinštálácia WordPress jedným klikom za menej než 2-3 min!
4. prihlásenie sa do WP ako admin

A tak som sa ocitol na hlavnej stránke administrácie. Osobne si myslím, že veľa z Vás čo toto čítate ste už niekedy WP použili či aj pravidelne používate. Ja sa Vám musím priznať, že náš blog tiež funguje pod WordPressom takže sa v ňom trochu vyznám, avšak celý náš blog už bol hotový keď som dorazil do Exohostingu čiže ako sa tvorí to naozaj netuším. Idem to teda zistiť.

Na prvej stránke mi hneď do učí udrelo „Prispôsobte si svoju stránku“ tak neváham a idem si ju prispôsobiť. V okne vidím ako momentálne vyzerá môj blog a je to suché. Zmenil som si však veľmi jednoducho názov stránky a slogan, nejaké tie farby a obrázok pozadia veď pozrite!

Wordpress
Až teraz som si všimol, že sa dajú zmeniť témy a to veľmi jednoducho cez políčko „zmeniť tému“, ktoré sa nachádza pod veľkým modrým „Prispôsobte si svoju stránku“. Tak sa na to pozrime – v sekcii „Správa tém“ je na výber 5 rozličných prednastavených tém a podľa mňa použiteľné sú len 3 z nich. Čo však zaujalo je druhá sekcia „Nainštalovať témy“! Tu konečne človek dostáva na výber… Sú tam stovky ak nie tisíce tém prípadne si môže vyhľadať tému podľa svojich potrieb, zadá si čo všetko chce aby téma obsahovala, len klikne vyhľadať a hneď sa mu ukážu témy, ktoré obsahujú presne zvolené veci – paráda! A to si ešte k tomu môže každú tému farebne dotvoriť! TOP! 🙂
2

Vybral som si peknú, jednoduchú tému ( tie vraj teraz letia! ) a pozapínal si widgety. Widgety fungujú podobne ako fungujú v Prestashope moduly len s tým rozdielom, že vo WordPresse si žiadne nemôžete pridávať či kupovať. Máte tam klasické veci ako „Kategórie, Najnovšie články, Hľadať…“ a ostatné potrebné vymoženosti. Stačí si presunúť tie čo chcete mať aktivované z „Aktivované widgety“ do „Sidebar“ and that’s it!
Snímka obrazovky 2013-07-30 o 14.55.48
Takisto tu je možnosť vytvoriť si vlastné prispôsobivé menu, ktoré si sami vytvoríte len s tým sa treba trochu pohrať a väčšinou majú témy všetko pekne spravené už dopredu. Ďalej si môžete zmeniť Vaše pozadie (Vašej web stránky!) či sa pohrabať v editore a prenastaviť úplne všetko cez .php alebo .css. Ja som si tam musel zmeniť font pretože mi nechcel prijať diakritiku a kazil a rozhadzoval mi Š! A nezabudnite si pridať aj časť „O nás“, tá je vždy dosť podstatná.
3
No a čo teraz? Začnite tvoriť! Píšte čo si myslíte, nájdite si svoju tému alebo píšte o všetkom. Ak máte blog napojený na Vašu firmu tak píšte čo máte nové, aké máte technológie, čo sa udialo a zaujmite svojho zákazníka – stane sa z neho Váš čitateľ! Písanie je skvelá vec a je jedno či Vám to ide alebo ani nie pretože pri písaní zo seba dostanete to, čo by ste si inak nechali pre seba. Píšte básne, ktorým budete rozumieť len vy, píšte články o tom čo Vás zaujalo vo vede, píšte o tom čo ste dnes zažili, kde ste boli, koho stretli a potešte tým niekoho, koho to možno aj bude zaujímať.

A možno časom Váš názor naozaj budú chcieť vedieť všetci!

Chcete si pozrieť čo som vytvrotil? TU KLIKNI (text neberte vážne!)

Exoman má najširší záber tém, keďže píše rukami exákov :)