Novinky pre vašu spokojnosť – FastCGI, XCache, SSD cache

Neustále sa snažíme posunúť ďalej nielen seba, ale aj možnosti Vás, našich priaznivcov a zákazníkov. Hľadáme preto zaujímavé a užitočné softvéry a rozličných pomocníkov na urýchlenie a podstatné zjednodušenie Vašej práce. Prečítajte si, aké novinky Vám oddnes ponúkame.

XCache

Prevádzkovatelia vysoko zaťažených webov asi poznajú PHP akcelerátory APC, eAccelerator a podobne. My Vám však ponúkame ešte pohodlnejšie riešenie. XCache zrýchľuje výkon aplikácií založených na skriptovacom jazyku PHP. XCache optimalizuje ich fungovanie tak, že odstráni čas kompilácie PHP skriptov a uloží ich do pamäte, pri požiadavke na skript sa použije skompilovaná verzia rovno z RAM. Načítanie Vašej stránky sa tak zrýchli až päťnásobne. Oceníte aj fakt, že XCache ako jediné úložisko PHP bráni poškodeniu uložených údajov iným PHP nástrojom. XCache taktiež poskytuje nástroj na monitorovanie cachovaných skriptov.

FastCGI

Ďalšou novinkou v našom portfóliu je FastCGI. FastCGI slúži ako protokol pre prepojenie interaktívnych programov s webovým serverom. Namiesto vytvárania nového procesu pre každú požiadavku, FastCGI používa trvalé procesy na zvládnutie radu žiadostí. Tieto procesy sú v rámci FastCGI, nie webového servera. FastCGI tak spúšťa aplikácie v procesoch izolovaných od servera hlavného webu, čo Vám zaručí väčšiu bezpečnosť než API. Určite Vás poteší, že taktiež mnohonásobne urýchli komunikáciu medzi programom a serverom. FastCGI nie je viazaný na vnútornú architektúru akéhokoľvek webového servera, a preto je stabilný aj pri zmene serverovej technológie.

Pri testoch na reálnom CMS systéme WordPress sa skrátil čas načítavania stránky cca na 1/2.

Cache Webového servera

Potrebujete, aby sa Vaše stránky načítavali rýchlosťou blesku? V control paneli pribudla možnosť zapnúť cachovanie stránok a jednotlivých elementov stránok na frontend serveroch (ako platformu používame nginx). Dáta sú uložené na rýchlych ssd diskoch. Táto možnosť je vhodná hlavne pre statické stránky alebo statické časti stránok (css, obrázky…).

Technický manuál pre nastavenie a využívanie noviniek nájdete tu : Ako zapnúť a používať FastCGI + XCache + Nginx SSD – manuál.

Neponúkame Vám teda len prostú registráciu domén a obyčajný webhosting. Uvedomujeme si hodnotu času a chceme Vám pomôcť s jeho šetrením. Všetky informácie o nami ponúkaných službách a výnimočných doplnkoch si môžete prečítať na našej stránke www.exohosting.sk.

 

S pozdravom EXO HOSTING team

 

Exoman má najširší záber tém, keďže píše rukami exákov :)