Kategória: Domény

16 feb

Čo je doména a čo je hosting?

by Vlado

domény,koncovky,nTLD

V našej každodennej praxi sa stretávame často s otázkami, čo je doména a čo je hosting. Keďže ide o virtuálne produkty, pomáhajú nám prirovnania k veciam v reálnom svete. Nasledujúci text je vysvetlením pre ľudí, ktorí sa v tejto problematike neorientujú, takže prosím ospravedlňte toto veľmi zjednodušené vysvetlenie.
Čítať ďalej

15 jún

Správny čas pre doménu .EU?

by Vlado

Doména .eu

Nie je na čo čakať
Jedným zo znakov dnešnej informačnej doby je aj všadeprítomnosť web a e-mailových adries. Niektoré sú dlhé, niektoré ťažko zapamätateľné a niektoré sú vtipné a chytľavé. Bolo by chybou myslieť si, že ak nenájdem to správne doménové meno s našou národnou koncovkou, tak som odkázaný na pomlčky, či rôzne „slovné hračky“. Na trhu je dnes veľa národných domén, ale aj nových generických. Niekde medzi nimi sa nachádza doména .EU a tú môžete u nás mať na jeden rok teraz za akciovú cenu 1,99€ (bez DPH).
Čítať ďalej

Kategória: Domény, featured, Nezaradené

04 jún

Nikto si nepamätá adresu Vašej webstránky či emailu?

by Vlado

domény,koncovky,nTLD

Určite ste sa s tým už stretli. Napriek obrovskému vypätiu síl, mozgovým závitom nastaveným na najvyšší výkon a polhodinovou meditáciou, si nemôžete ani za ten svet spomenúť na emailovú adresu svojho kamaráta, či tej krásnej slečny zo sobotnej noci. Na vine môže byť okrem nepatričného životného štýlu aj naozaj ťažko zapamätateľná emailová, či webová adresa. Samozrejme rozprávam z vlastnej skúsenosti, keďže moja súkromná adresa má 12 písmen, dve z nich sú zdvojené a hoci končí koncovkou .com, tak som si istý, že aj všetky ostatné koncovky sú voľné.  Aby ste sa vyhli tomu, že si Vašu adresu ľudia nebudú pamätať, mám pre Vás dve rady.

Čítať ďalej

03 sep

Tento rok nič lepšie študentov nečaká!!!

by admin

exo,hosting,student,zlava

exo,hosting,student,zlava

Leto, teplo, dovolenky a prázdniny… Toto všetko je už za nami. Niektorí ešte oddychujú a niektorí už majú nový školský rok. Tento mesiac sme pripravili špeciálnu študentskú akciu! Možnosť ako sa prezentovať pre tých, ktorí chcú makať na vlastných projektoch, chcú písať blog, mať osobnú stránku alebo prezentovať verejne svoje portfólio. Viac info na www.exostudentom.sk.

 

Čítať ďalej

24 jún

Mať či nemať? Určite mať!

by admin

internet-loads

Internet sa stal v poslednej dobe pánom každodenného života. Vždy keď človek niečo hľadá, chce niečo kúpiť mame na Deň matiek, hľadá zľavy na topánky alebo recenzie na reštauráciu, robí to všetko cez Internet. Kto by už v tejto dobe behal po obchodoch s tým, že nevie vlastne čo hľadá? Možno Vás ale prekvapí, že aj v tejto dobe ešte stále existujú firmy, ktoré nemajú vlastnú webstránku a teda prichádzajú o obrovské množstvo výhod – hlavne zákazníkov. Teraz to teda píšem pre Vás, tých čo tú stránku nemáte a mali by ste mať! Prečo? Čítať ďalej

Kategória: Domény, Nezaradené

14 mar

Odkiaľ sa vzala .eu doména?

by admin

Vznik a vývoj Eurid a .eu domény

Aj Vy ste sa vždy čudovali odkiaľ sa vzala .eu doména? Pripravili sme pre Vás krátky odborný článoček, ktorý opisuje jej vznik a vývoj.

V roku 1999 sa začala prvá diskusia v Európskej rade o spoločnej doméne pre Európsku úniu. V auguste 1999 bol dvojpísmenový kód .eu pridaný do ISO 3166-1 zoznamu a schválený ako dvojpísmenový kód pre Európsku Úniu . 22. aprila 2002 Európsky parlament a Rada EU prijala nariadenie č. 733/2002 (ES) o implementácii eu domény najvyššieho stupňa (TLD). V apríli 2003 bol zaregistrovaný Eurid ako nezisková spoločnosť. Koncom apríla 2004 boli zverejnené Všeobecné pravidlá pre doménu .eu, týkajúce sa implementácie a funkcií domény najvyššej úrovne .eu a zásady, ktorými sa riadi registrácia (ES 874/2004). V októbri podpísali EURid a Európska komisia zmluvu o správe registra .eu . Následne EURid vzniesol požiadavku na ICANN o delegovanie eu domény ako ccTLD. Na IANA bola odoslaná žiadosť o zavedenie domény do whois a root serverov a ako technický kontakt bol udaný Peter Janssen (technický manažér EURid), a ako administratívny kontakt Marc Van Wesemael (generálny manažér EURid). 21. mája 2005 ICANN schválil požiadavku a pristúpilo sa k zmluve medzi ICANN a EURid, pričom sa dokončila delegácia eu domény.(59) Po tomto úkone sa koncovka zaviedla do root serverov a začala technicky existovať. V júni 2005 začala akreditácia registrátorov, ktorá pozostávala z podpísania zmluvy, zaplatenia zálohy minimálne 10000 EUR a technickom teste napojenia systému registrátorov na systém EURrid. V decembri 2005 začala Sunrise registrácia a v apríli 2006 bola spustená voľná registrácia na základe pravidla „kto skôr príde, ten skôr melie“ ( first-come, firstserved ).

Pre tých, ktorých história .eu domény zaujala a prečítali si náš blog sme pripravili malú súťaž. Vymyslite čo najoriginálnejší názov .eu domény a je zadarmo vaša na celý rok vrátane Standard hostingu. Vaše návrhy píšte do komentárov pod blogom do 20.3.2012 do 24.00.

Tešíme sa na originálne názvy, nezúfajte pokiaľ nevyhráte, stále si môžete Vašu originálnu doménu registrovať u nás;-)

S pozdravom Exo Hosting Team

Kategória: Domény, featured

25 nov

Vianočná súťaž s .eu doménou

by admin

new-2

Milí čitatelia,

     ako sa Vám páči tento iPAD 2? Je skvelý, všakže? Ak sa Vám páči, tak teraz máte možnosť zaradiť sa do žrebovania o túto užitočnú hračku, ktorú do žrebovania venuje spoločnosť EURid. Presnejšie, každý týždeň až do Vianoc spoločnosť EURid vyžrebuje 2 výhercov.

Čítať ďalej

Kategória: Domény, featured